- AGN200A12Z
AGN200A12Z
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(10.6x7.4x10)mm SMD
Descrizione
Search Keywords: AGN200A12Z
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Panasonic Electronic Components
Codice componente:AGN200A12Z
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:10.6 x 7.4 x 10 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:11.7 mA