G7L-2A-T-CB-AC24
Omron Electronics
Electromechanical Relay 24VAC 303Ohm 25A DPST-NO (( 52.5mm 33.5mm 53mm)) Bracket General Purpose Relay
Descrizione +
Search Keywords: G7L2ATCBAC24
  • Codice componente:
    G7L-2A-T-CB-AC24
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    24 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C