G7L-2A-BUBJ-CB-DC24
Omron Electronics
General Purpose Relays DPST-NO 24VDC
RoHS Compliant
Tray Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: G7L2ABUBJCBDC24
  • Codice componente:
    G7L-2A-BUBJ-CB-DC24
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 60 °C