G7L-2A-BUB-CB-DC24
Omron Electronics
Power relay ideally suited for high inrush fluid pump control
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: G7L2ABUBCBDC24
  • fornitore:
    Omron Electronics
  • Codice componente:
    G7L-2A-BUB-CB-DC24
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 60 °C
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
in magazzino: 6
Può essere spedito immediatamente Buy all 6 in-stock or the regular minimum order quantity of 20