G6K-2F-RF-S-DC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VDC 1.315KOhm 1A DPDT(10.7x7.8x5.4)mm SMD High Frequency Relay
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: G6K2FRFSDC12
Spezifizierung +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Lieferant:
    Omron Electronics
  • Artikelnummer:
    G6K-2F-RF-S-DC12
  • Maßeinheit:
    Per Each
  • RoHS (Beschränkung gefährlicher Stoffe):
    Yes
  • HTS:
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Maximum Current Rating:
    1 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    10.7 x 7.8 x 5.4 mm