LPHC-18-700
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 17.5W - Fixed:25 Vdc @ 700mA - Dim: No
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: LPHC18700
  • fornitore:
    MEAN WELL
  • Codice componente:
    LPHC-18-700
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    17 W
  • Output Voltage Range:
    6.0 to 25.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    180
  • Maximum AC Input Voltage:
    264
  • Minimum DC Input Voltage:
    254
  • Maximum DC Input Voltage:
    370
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C