A70QS50-14F
Ferraz Shawmut
The A70QS50-14F is a 50A, 700V French cylindrical semiconductor fuse designed for high-speed short-circuit protection.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: A70QS5014F
  • fornitore:
    Ferraz Shawmut
  • Codice componente:
    A70QS50-14F
  • COO:
    TN
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Type:
    Blade
  • Fuse Size:
    14 x 51 mm
  • Acting:
    N/A
  • Current Rating:
    50 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    760 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    700 V