DME10S47K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - 4.7uF (+/-) 10% - 1000VDC - –55°C to +125°C - RoHS
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
BAG Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: DME10S47KF
  • fornitore:
    Cornell Dubilier
  • Codice componente:
    DME10S47K-F
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    1000,250 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    21 x 7.5 x 15.5 mm