SRR7045-100M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 2A 42mOhm DCR T/R
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
REEL Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: SRR7045100M
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    SRR7045-100M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2 A
  • Maximum DC Resistance:
    42 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C