PDB183-GTR01-504A2
Bourns
Res Carbon Film POT 500K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm Solder Lug Panel Mount
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
BULK Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: PDB183GTR01504A2
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    PDB183-GTR01-504A2
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    44.5 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C