3266X-1-502LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 7.73 X 4.5 X 7.24mm - Pin - Through Hole.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: 3266X1502LF
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    3266X-1-502LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    12(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.73 x 4.5 x 7.24 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C