- 72PR100KLF
72PR100KLF
BI Technologies/TT Electronics
The 72PR100KLF is a 100 kOhm, single-turn, 3/8-inch square cermet trimmer.
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Box Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione
Search Keywords: 72PR100KLF
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:BI Technologies/TT Electronics
Codice componente:72PR100KLF
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8533408050
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Pin
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:100 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 9.53 x 4.75 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C