- GP55-169K
GP55-169K
IRC/TT Electronics
Precision Metal Film Resistor - 169 kOhm ±1% - 1/4W - ±100ppm/°C - 250V Max - Axial Through Hole - 6.0 x 2.4mm Dia - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: GP55169K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:GP55-169K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
50
Can Ship immediately
Buy all 50 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000