L65DR24L
VCC - Visual Communications Company
PMI Round .315" LED 24V Leads Red
ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
BAG Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: L65DR24L
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:VCC - Visual Communications Company
Référence:L65DR24L
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8531809051
COO:ID
ECCN:EAR99
Référence:
100 -
Mounting:Panel
Dimension:20 mm
Type:Uni-Color
Maximum Forward Voltage per Color:25 V
Color:Red
Peak Wavelength:705(Max) nm
Lens Shape Type:Circular
Lens Appearance:Diffused
Lens Dimensions:10x10x4 mm
Intensity:10 mcd
Viewing Angle:30 °
Maximum Forward Current:20 mA
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock:
8
Peut être expédié immédiatement
Buy all 8 in-stock or the regular minimum order quantity of 100