- 99M0111-22-1
99M0111-22-1
TE Connectivity / Raychem Brand
A 22 AWG, 600V single-conductor primary wire featuring a tin-plated copper conductor and low-fire-hazard insulation.
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Reel Emballage
Description
Search Keywords: 99M0111221
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:TE Connectivity / Raychem Brand
Référence:99M0111-22-1
Alias/AKA:7414773001
Unité de mesure:Per Foot
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:GB
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Insulation Thickness:.15 mm
Insulation Material:Radiation-Crosslinked, Modified Polyester
Number of Strands:19
Cable Style:Primary
Wire Color:BROWN
Strand Size:34 AWG
Voltage Rating:600 V
Conductor Diameter:.031 in
Wire Size:.326 mm²
Cable Type:Spec 99M
Wire Source:United Kingdom
Operating Temperature Range:-55 – 125 °C