- 55A0811-24-9
55A0811-24-9
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-up Wire 24AWG 1.19mm Tin Plated Copper 600V
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Pack Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 55A0811249
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:TE Connectivity / Raychem Brand
Référence:55A0811-24-9
Alias/AKA:218113-005
Unité de mesure:Per Foot
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
ECCN:EAR99
Référence:
1 -
Size:24 AWG
Bunch Stranding:19x36
Conductor Material:Tin Plated Copper
Insulation Material:Radiation-Crosslinked, Modified ETFE
Insulation Thickness:.009 in
Cable Diameter:1.19 mm
Maximum Voltage Rating:600 V
Operating Temperature:-65 to 150 °C