- W51-A152A1-20
W51-A152A1-20
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 20A 250VAC
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Tray Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- W51 Series
- Number of Poles = 1
- Actuator Style = Rocker
- Current Rating = 20 Amps.
- Rocker Color = Black (Opaque)
Search Keywords: W51A152A120
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:TE Connectivity / P&B Brand
Référence:W51-A152A1-20
Alias/AKA:4-1423673-2
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
COO:CN
ECCN:EAR99
Référence:
200 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250 VAC
Number of Poles:1
Current Rating:20 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:0 to 60 °C