10ML100MEFC6.3X5
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 100uF - 20% - 10VDC - 6.3mm dia x 5mm - -40 to 105°C
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 10ML100MEFC63X5
  • fournisseur:
    Rubycon America
  • Référence:
    10ML100MEFC6.3X5
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    6.3 x 5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    10 VDC
Tools/3D Models +
ressources +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 38
Expédition aujourd'hui, if you order in Buy all 38 in-stock or the regular minimum order quantity of 140