- 742W-15/04
742W-15/04
Qualtek Electronics
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Power entry connector - AC receptacle - 2 Port - Female Sockets - IEC 320 2 2/F - Panel Mount - Snap In - Rectangular - Black – 10 A – 250 V – 06 Positions - Quick connect - 32.50mm x 48.30mm
Search Keywords: 742W1504
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:Qualtek Electronics
Référence:742W-15/04
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694030
COO:TW
ECCN:EAR99
Référence:
100 -
Type:Power
Body Orientation:Straight
Mounting:Panel Mount
Gender:RCP
Number of Contacts:6
Termination Method:Solder
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:15 A