10YXF100MEFC5X11
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 100uF - 20% - 10VDC - 5mm dia x 11mm - -40 to 105°C
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 10YXF100MEFC5X11
  • fournisseur:
    Rubycon America
  • Référence:
    10YXF100MEFC5X11
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    10 VDC