ERJ-2RKF2002X
Panasonic
Res Thick Film 0402 20K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ2RKF2002X
  • Référence:
    ERJ-2RKF2002X
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C