EEU-HD1V332B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 3300uF 35V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1610mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUHD1V332B
  • Référence:
    EEU-HD1V332B
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    35 VDC