EEU-FC1V221
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 35 V - 20% - 10 X 12.5mm - Radial - 5 mm - 755 mA - 3000h - 105°C.
RoHS Compliant
Bag Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC1V221
  • Référence:
    EEU-FC1V221
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    35 VDC