EEU-EE2W470S
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 47 µF - 450 V - 20% - 18 X 25mm - Radial - 7.5 mm - 1200 mA - 10000h - 105°C.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Bag Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUEE2W470S
  • fournisseur:
    Panasonic
  • Référence:
    EEU-EE2W470S
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    450 VDC