EEE-1CA471UP
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 470 µF - 16 V - 20% - 8 X 10.2mm - Surface mount - 350mA - 2000h - 85°C.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Reel Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEE1CA471UP
  • fournisseur:
    Panasonic
  • Référence:
    EEE-1CA471UP
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    16 VDC