80SXE27MX
Panasonic
Conductive Polymer Aluminum Capacitor - 27uF ±20% - 80VDC - -55°C to +125°C - 1000h - 19mm leads
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 10/30/2026
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +