16SVPG270M
Panasonic
The 16SVPG270M is a surface-mount, conductive polymer aluminum solid capacitor with a rated voltage of 16V and a capacitance o ...
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Reel Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The 16SVPG270M is a surface-mount, conductive polymer aluminum solid capacitor with a rated voltage of 16V and a capacitance of 270µF.
Search Keywords: 16SVPG270M
  • fournisseur:
    Panasonic
  • Référence:
    16SVPG270M
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Capacitance Value:
    270 uF
  • Equivalent Series Resistance:
    0.008 Ohm
  • Construction:
    Cylindrical
  • Leakage Current:
    864@2Min uA
  • Dimension:
    9.9 x 6.3mm mm