- SP2-L2-DC12V
SP2-L2-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 10DC/15AAC DPDT(51x25.6x27.65)mm Plug-In
Description
Search Keywords: SP2L2DC12V
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:Panasonic Electronic Components
Référence:SP2-L2-DC12V
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:JP
ECCN:EAR99
Référence:
20 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Connector
Termination Style:0.187Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 60 °C
Coil Resistance:480 Ohm