- JT1AE-TMP-B-DC12V
JT1AE-TMP-B-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 40A SPST-NO (( 32.23mm 27.4mm 27.92mm)) Through Hole
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JT1AETMPBDC12V
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:Panasonic Electronic Components
Référence:JT1AE-TMP-B-DC12V
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
Référence:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Top Mount
Termination Style:N/A
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C