- JS1-B-12V-F
JS1-B-12V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5DC/10AAC SPDT(22x16x16.4)mm THT
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
BOX Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JS1B12VF
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:Panasonic Electronic Components
Référence:JS1-B-12V-F
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:TH
ECCN:EAR99
Référence:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:10
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:400 Ohm