- CB1A-R-M-12V
CB1A-R-M-12V
Panasonic Electronic Components
Relays 12VDC 89.5Ohm 40A SPST-NO(30mm 22mm 52mm) Bracket Automotive Relay Automotive
Description
Search Keywords: CB1ARM12V
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:Panasonic Electronic Components
Référence:CB1A-R-M-12V
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:JP
ECCN:EAR99
Référence:
50 -
Contact Form:SPST-NO (1 Form A)
Relay Construction:Non-Latching
Max Contact Current:40A
Coil Voltage:12 VDC
Coil Current:134 mA
Coil Resistance:89.5 Ohm
Contact Material:Silver(Cadmium Free)
Must Operate Voltage:7 VDC
Must Release Voltage:4.2 VDC
Operate Time:15 ms
Seal:Sealed
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:0.25 Quick Connect
Dimension:30 x 22 x 52 mm
Operating Temperature:-40 to 85 °C