AGN200A12Z
AGN200A12Z
Panasonic Electronic Components
en stock: 3 520
Commande min: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(10.6x7.4x10)mm SMD
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: AGN200A12
  • fournisseur:
  • Référence:
    AGN200A12
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    1 A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Dimension:
    10.6 x 7.4 x 10 mm
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Coil Current:
    11.7 mA