G7L-2A-TUB-J-CB-AC24
Omron Electronics
Electromechanical Relay 24VAC 303Ohm 25A DPST-NO(68.5x33.5x47)mm Bracket General Purpose Relay
RoHS Compliant
Tray Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: G7L2ATUBJCBAC24
  • Référence:
    G7L-2A-TUB-J-CB-AC24
  • AC Coil Voltage:
    24 V
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C