G7L-2A-BUBJ-CB-AC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VAC 75Ohm 25A DPST-NO(68.5x34.5x49)mm Bracket General Purpose Relay
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: G7L2ABUBJCBAC12
  • fournisseur:
    Omron Electronics
  • Référence:
    G7L-2A-BUBJ-CB-AC12
  • Alias/AKA:
    G7L2ABUBJCBAC12BYOMI
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    12 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 60 °C