- G7L-1A-BUBJ-CB-DC24
G7L-1A-BUBJ-CB-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 30A SPST-NO(52.5x34.5x49)mm Bracket
Description
Search Keywords: G7L1ABUBJCBDC24
fournisseur:Omron Electronics
Référence:G7L-1A-BUBJ-CB-DC24
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:30 A
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:Screw Terminal
Push to Test Button:Yes
Led Indicator:No
Operating Temperature:-25 to 60 °C