- G6A-274P-ST40-US-DC24
G6A-274P-ST40-US-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(20.2x10.1x8.4)mm THT
Description
Search Keywords: G6A274PST40USDC24
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:Omron Electronics
Référence:G6A-274P-ST40-US-DC24
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Référence:
500 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:20.2 x 10.1 x 8.4 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:16.7 mA