LY2DC100110
Omron Automation
Power Relay 100/110VDC 10A DPDT(28x21.5x42.4)mm Socket
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LY2DC100110
  • fournisseur:
    Omron Automation
  • Référence:
    LY2DC100110
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    100,110 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Mounting:
    Socket
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    11 KOhm