PFE5KR500E
Ohmite
Res Wirewound 0.5 Ohm 10% 1105W ±500ppm/°C Screw Terminal Bolt-On/Bracket Mount
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
BOX Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PFE5KR500E
  • fournisseur:
    Ohmite
  • Référence:
    PFE5KR500E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    N/A
  • Mounting:
    Bolt-On/Bracket Mount
  • Power Rating:
    1105 W
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Resistance Value:
    500 mOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±500 ppm/°C