SST26VF064BA-104I/SM
Microchip Technology
The SST26VF064BA-104I/SM is a 64 Mbit Serial Quad I/O (SQI) flash memory device that operates at up to 104 MHz with a single s ...
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
The SST26VF064BA-104I/SM is a 64 Mbit Serial Quad I/O (SQI) flash memory device that operates at up to 104 MHz with a single supply voltage from 2.3V to 3.6V.
Search Keywords: SST26VF064BA104ISM
  • fournisseur:
    Microchip Technology
  • Référence:
    SST26VF064BA-104I/SM
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    3A991.b.1.a
    1
  • Density in Bits:
    67108864 bit
  • Bank Size:
    N/R
  • Dimension:
    5.26 x 5.25 x 1.985886mm(Max)mm
  • Cell Type:
    NOR5882
  • Density:
    64 Mbit
  • Command Compatible:
    Yes5883
  • Block Organization:
    Symmetrical5880
  • Architecture:
    Sectored5878
  • Boot Block:
    Yes5881
  • Address Bus Width:
    32 bit
Tools/3D Models +
ressources +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 2
Peut être expédié immédiatement Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 10