PIC18F242T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 23 I/O - 16KB (8K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 768 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SO ...
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 23 I/O - 16KB (8K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 768 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SOIC - T&R.
Search Keywords: PIC18F242TISO
  • fournisseur:
    Microchip Technology
  • Référence:
    PIC18F242T-I/SO
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    3A991.a.2
    1600
Tools/3D Models +
ressources +
Product Changes +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 5
Peut être expédié immédiatement Buy all 5 in-stock or the regular minimum order quantity of 50