PCD-60-1400B
MEAN WELL
AC/DC LED Powr Sply - Const Curr - 60.2W - Fixed: 43 Vdc @ 1,400mA - Dim: AC Line Phase Cut
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PCD601400B
  • fournisseur:
    MEAN WELL
  • Référence:
    PCD-60-1400B
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    AC Line Phase Cut
  • Maximum Output Power:
    60 W
  • Output Voltage Range:
    25.0 to 43.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,400 mA (1.4 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    180
  • Maximum AC Input Voltage:
    295
  • Minimum DC Input Voltage:
    Not App
  • Maximum DC Input Voltage:
    Not App
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -30 to 45 °C