NPF-90D-42
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 90.3W - Fixd: 42 Vdc @ 2,150mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: NPF90D42
  • Référence:
    NPF-90D-42
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    90 W
  • Output Voltage Range:
    25.2 to 42.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,150 mA (2.15 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C