- NPF-90D-20
NPF-90D-20
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 90W - Fixd: 20 Vdc @ 4,500mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
Description
Search Keywords: NPF90D20
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:MEAN WELL
Référence:NPF-90D-20
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504409520
COO:CN
ECCN:EAR99
Référence:
1 -
Input/Output Type:AC/DC
Style:Enclosed
Type:Constant Current
Output Type:Fixed, Dimmable
Dimming:0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
Maximum Output Power:90 W
Output Voltage Range:12.0 to 20.0 Vdc
Maximum Output Current:4,500 mA (4.5 A)
Minimum AC Input Voltage:90
Maximum AC Input Voltage:305
Minimum DC Input Voltage:127
Maximum DC Input Voltage:431
Termination Style:Wire Leads
Input Connector Type:Stripped and Tinned
Output Connector Type:Stripped and Tinned
Operating Temperature:-40 to 70 °C