NPF-40D-36
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 40.32W - Fixd:36 Vdc @ 1,120mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NPF40D36
  • fournisseur:
    MEAN WELL
  • Référence:
    NPF-40D-36
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    21.6.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,120 mA (1.12 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    305
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    431
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C