LPV-150-48
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Volt - 153.6W - Fixed: 48 Vdc @ 3,200mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: LPV15048
  • fournisseur:
    MEAN WELL
  • Référence:
    LPV-150-48
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    153 W
  • Output Voltage Range:
    48.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    3,200 mA (3.2 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    180
  • Maximum AC Input Voltage:
    305
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Maximum DC Input Voltage:
    431
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -25 to 65 °C