LPV-100-15
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Volt - 100.5W - Fixed: 15 Vdc @ 6,700mA - Dim: No
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LPV10015
  • fournisseur:
    MEAN WELL
  • Référence:
    LPV-100-15
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    100 W
  • Output Voltage Range:
    15.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    6,700 mA (6.7 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    264
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    370
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C