LPF-60D-15
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 60W - Fixd: 15 Vdc @ 4,000mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
Description +
Search Keywords: LPF60D15
  • Référence:
    LPF-60D-15
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    60 W
  • Output Voltage Range:
    9.0 to 15.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    4,000 mA (4.0 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C