HLG-185H-C1400A
MEAN WELL
The HLG-185H-C1400A is a 200W constant current mode AC/DC LED driver that provides a 1400mA output.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: HLG185HC1400A
  • fournisseur:
    MEAN WELL
  • Référence:
    HLG-185H-C1400A
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    200 W
  • Output Voltage Range:
    71.0 to 143.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,400 mA (1.4 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    305
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    431
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C