R251.250T1
Littelfuse
Fuse 0.25A 125V Very Fast Acting 2-Pin T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: R251250T1
  • fournisseur:
    Littelfuse
  • Référence:
    R251.250T1
  • Unité de mesure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Subminiature
  • Fuse Size:
    2.41 x 7.11 mm
  • Acting:
    Very Fast
  • Current Rating:
    0.25 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    125 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    125 V