HSCDANN030PAAA5
Honeywell
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
TruStability® Board Mount Pressure Sensor - Compensated/Amplified: HSC Series, High Accuracy, ± 1% Total Error Band, DIP, Single Axial Barbed Port, 30 psi Absolute, Amplified Analog Output, 10% to 90% Vdd, 5 V Supply, Dry Gases Only, No Special Options
Search Keywords: HSCDANN030PAAA5
  • fournisseur:
    Honeywell
  • Référence:
    HSCDANN030PAAA5
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    PCB Through Hole
  • Accuracy:
    ±0.25 %
  • Device Pressure Type:
    Absolute
  • Operating Pressure Range:
    0 to 30 psi
  • Media:
    Air,Gas
  • Output Voltage:
    0.5 to 4.5 V
  • Response Time:
    1 mS
  • Typical Operating Supply Voltage:
    5 V
  • Operating Temperature:
    -20 to 85 °C
  • Dimension:
    10 x 12.4 x 13.75 mm